Naujienos / TO DAR NEBUVO! ŽYMIAUSIAS XX a. LIETUVOS GYDYTOJŲ KOLEKTYVAS „PILIULĖ“ PRISTATO GERIAUSIĄ SAVO DAINŲ RINKINĮ „PASAULIO ŠLAGERIŲ HITAI“

TO DAR NEBUVO! ŽYMIAUSIAS XX a. LIETUVOS GYDYTOJŲ KOLEKTYVAS „PILIULĖ“ PRISTATO GERIAUSIĄ SAVO DAINŲ RINKINĮ „PASAULIO ŠLAGERIŲ HITAI“

Ar esate girdėję posakį: „Viskas, kas nauja – tai užmiršta sena“? Šiandien profesorius emeritas Algirdas Pliuškys pristato jums unikalų projektą – iš praeito šimtmečio prikeltos Lietuvos gydytojų grupės „Piliulė“ geriausios dainos, sutalpintos albume „Pasaulio šlagerių hitai“! Albume sudėtos didžiausią sėkmę grupei atnešusios dainos – tokios kaip „Karolina“, kurioje apdainuojama geriausia lenktynininkė kumelė Karolina, ar garsusis valsas „Dunojaus bangos“.

Grupė įsikūrė 1959 m. rudenį. Tuo metu instrumentinį – vokalinį kvartetą sudarė: klarnetistas Petras Navasaitis, gitaristas Genius Norvaišas, kontrabosistas Romutis Butkus ir akordeonistas Algirdas Pliuškys (vėliau tapęs „Piliulė-2“ vadovu). 1960 m. pavasarį „Piliulė“ pripažinta geriausiu kolektyvu Kaune, orkestrų grupėje.

Tačiau netikėtai grupę užklupo nesėkmės – kvartete dainavę medicinos studentai išsiskirstė į paskyrimo vietas, o kilus neramumams Sovietų Sąjungoje, iš Vilniaus radijo fondų buvo ištrinti VISI „Piliulės“ įrašai. Tačiau „Tas, kuris aukštai“ sudėlioja viską į savo vietas – vyr. gydytojas Leonas Didžiulis, Vilniaus gimdymo namų direktorius Leonas Maleckas, vyr. gydytojas Viktoras Baltaitis ir aspirantas Algirdas Pliuškys nepaisant visų negandų susibūrė ir tapo grupe „Piliulė-2“.

„Bent dalį kūrinių mes nutarėme šiandien, praėjus daugiau nei 50 metų, atnaujinti. Kas iš to išėjo, spręs klausytojai. Mes surašėme tai, ką patys išgyvenome“ – mintimis dalinosi likę grupės „Piliulė – 2” nariai: kontraltas Nijolė Morkūnaitė – Jončienė, antrasis tenoras Rimantas Marčėnas ir vadovas Algirdas Pliuškys.

Albume rasite ir tris visiškai nekeistus, iš senų įrašų atgamintus kūrinius. Kviečiame trumpam sugrįžti istorijos labirintu į praeitį ir pasimėgauti ypatingo Lietuvos kolektyvo atliekama muzika.

Albumo pristatymo video: https://www.youtube.com/watch?v=HK2530c2Srg

Albumą įsigyti galite čia.