Naujienos / 2 Donatai pristato savo debiutinį albumą

2 Donatai pristato savo debiutinį albumą

„Lietuvos balse“ išgarsėję Donatas Balvočius ir Donatas Čižauskas šių metų pradžioje buvo suburti į grupę „2 Donatai“, kurie sparčiai užkauriauja klausytojų simpatijas savo žemaitišku paprastumu, užsispyrimu, jaunatviška charizma ir stipriais balsais. Nors daugelis atlikėjams klijuoja vestuvių muzikantų etiketę, grupės nariai yra įsitikinę, kad geriau būti geru vestuvių muzikantu, nei besistaipančia bebalse pupyte scenoje.
„Tiek mane, tiek Donatą (D. Balvočių, – aut. past.) muzika lydi nuo pat vaikystės. Ilgą laiką vestuvėse dainavome po vieną, tačiau tai labai labai sunkus darbas, kuris išsekina tiek fiziškai, tiek psichologiškai, bet dabar, kai tapome grupe, esame visiškai kitokie ir einame kita linkme! Kurdami dainas, keisdami įvaizdį ir pagaliau išleisdami savo albumą tikimės sulaukti dar didesnio žmonių palaikymo”, – sako D. Čižauskas
Savo debiutinį albumą „Viskas pusiau“ pristatanti grupė kartu pakeitė ir sceninį įvaizdį, kuriuo rūpinosi stiliaus namai „House of Kikimara“. Abu atlikėjai tikina, kad kiekvieno dainininko svajonė yra išleisti savo dainų albumą ir netveria džiaugsmu žiūrėdami į ką tik išleistą ir jau prekyboje pasirodžiusį muzikinį produktą.

„Kai žiūriu į albumą negaliu patikėt, kad mes tai padarėm! Dar tuomet, kai viskas prasidėjo, ir kai Žilvinas (Žilvinas Žvagulis, – aut. past.) sakė, jog išleisime kompaktą su mūsų dainomis, tai atrodė nelabai tikėtina, bet po ilgų mėnesių darbo, pasirodo, kad jis nemelavo. Džiaugiuosi, kaip mažas vaikas, gavęs patį geriausią žaislą, ir smagu matyt, kad albume yra ir mano paties sukurtų dainų. Tikiuosi, kad publikai ne tik patiks mūsų dainos, bet ir išgirs, koks stiprus ryšys yra tarp mūsų ir muzikos. Į ją žiūrim labai rimtai, todėl jau kuris laikas muzika mums yra ne Jūs, o – Tu… Idėjome labai daug darbo ir širdies į šitą albumą. Manau, kad tai yra rimtas pareiškimas visiems tiems, kurie sako, kad mes nerimtai nusiteikę. Pasikartojant galiu pasakyti, kad mes nusiteikę rimtai ir net labai!“, – teigia D. Čižauskas.
D. Čižauskui antrina ir grupės kolega Donatas Balvočius, kuris džiaugiasi ne tik albumo pasirodymu, bet ir jo kokybe. „Albumo išleidimas – tai mūsų įvertinimas ir pasitikėjimas, kad galim dar daugiau. Džiugu matyti, kad išleidome tikrai kokybišką ir profesionalų produktą, kuriame visos 12-likos dainų fonogramos buvo padarytos specialiai mums! Ne tik atsižvelgiant į mūsų balsus ir vokalo galimybes, bet ir į klausytojus, kad šiems būtų įdomiau klausytis. Nemanau, kad daugelis atlikėjų gali pasidžiaugti tuo…”, – pasakoja D. Balvočius.
Prie albumo pasirodymo ir Donatų vienos iš svajonės išsipildymo prisidėjo ne vienas žmogus, kuriam atlikėjai jaučia didžiulią padėką.
„Pirmiausia, norime padėkoti Ingai ir Arūnui Valinskams, be kurių nebūtų susikirtę mūsų keliai su Zuzi kompanija. O patį didžiausią ačiū sakom Žilvinui Žvaguliui, visam Zuzi kolektyvui ir Mariui Matulevičiui, kurių darbo dėka galime džiaugtis tuo, ką turim dabar“, – sako Donatai.
Paklausus, kodėl albumo pavadinimas yra toks, koks yra, vaikinai šmaikštaudami atsako: „Viskas čia aišku, gi honorarą tai dalinamės pusiau”.

Iš tiesų, albumo pavadinimas yra tik nuoroda į vieną iš albume esančių dainų, tarp kurių yra ir D. Čižausko autorinė daina „Tyliai akis užmerkiu“, kuri, pasak paties autoriaus, bus viena iš topų jų repertuare.

Tiesa, kol prekybos centrai nedrąsiai žiūrėjo į naująjį, dar visai šviežios grupės, muzikinį albumą, internetinės parduotuvės zuzishop.lt lentynos sparčiai ištuštėjo. Tačiau dabar visi, norintys įsigyti albumą, gali tai padaryti tiek didžiosiuose prekybos centruose, tiek internetinėje parduotuvėje www.zuzishop.lt

Naują dainą galite pasiklausyti čia.